• Žiaci z 1. miesta postupujú na krajské kolo. Držíme im palce :)

• 1. miesto (kategória 1B)
        • Ján Kurinský

• 1. miesto
        • Mixvolejbal · Okresné kolo · 2023/2024
        • Na Mikuláša sme sa zúčastnili turnaja v Mixvolejbale. Hralo sa na ZŠ Kľačno v príjemnom prostredí. Zúčastnilo sa 8 škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naši deviataci za obrovského povzbudzovania vyhrali skupinu a postúpili do finále proti Liptovskej Teplej. Finále sme zvládli a celý turnaj sme ovládli bez straty setu. Žiakom ďakujeme a gratulujeme.

• Školské majstrovstvá okresu Ružomberok ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu · Okresné kolo · 2023/2024
        • Dňa 27.11.2023  sa uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Ružomberok ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu na Základnej škole Sládkovičova 10. Základných škôl bolo zapojených 11, zúčastnilo sa spolu 54 detí. Našu školu reprezentovali:
          Jakub Brnoliak, Rastislav Caban, Šimon Obtulovič, Tomáš Legerský, Juraj Kurňavka, Filip Ondrejka, Oliver Benčo, Gellef Marlo, Nicholas.

Najlepšie sa umiestnili:
          Šimon Obtulovič (5.E) – 1. miesto a Tomáš Legerský (3.E) – 3 miesto.

Srdečne blahoželáme a Šimonovi držíme palce v krajskom kole!
        • Tomáš Legerský

• 3. miesto

• Michal Harnádek

• 3. miesto
        • Zvon mieru · Okresné kolo · 2023/2024
        • Dňa 14.11.2023 sa konalo okresné kolo vedomostnej súťaže k výročiu ukončenia 1. svetovej vojny pod názvom “Zvon mieru”. Súťaž sa uskutočnila v priestoroch MsÚ v Ružomberku a do súťaže sa celkovo zapojilo sedem základných škôl z nášho okresu. Našu školu reprezentovali žiaci Michal Harnádek z 9.E triedy a Oliver Baláž z 9.D triedy, ktorí sa umiestnili na skvelom 3. mieste. Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu našej školy.