• Okresné kolo

• Maxim Urban

• 11. miesto
        • Pytagoriáda · Okresné kolo · 2023/2024
        • Dňa 10. apríla sa konalo okresné kolo Pytagoriády. Dosiahli sme vynikajúce výsledky: Matúš Lišiak (7.E) sa umiestnil na prvom mieste, Zina Matejová (8.E) sa umiestnila na druhom mieste. Medzi úspešnými riešiteľmi je aj Filip Ondrejka (8.A), ktorý skončil na piatom mieste, Ema Bobeková (6.A) na šiestom a Maxim Urban (5.E) na jedenástom mieste. Gratulujeme!

• Biologická olympiáda · Okresné kolo · 2023/2024
        • Dňa 11. apríla sa v priestoroch CVČ Elán na Dončovej ulici konalo okresné kolo biologickej olympiády – kategória E . V tomto školskom roku bola súťaž zameraná na rastliny a živočíchy vôd a okolia. Našu školu reprezentovali Michal Kľuska (7.E) a Matúš Lišiak (7.E), ktorí súťažili v odbornosti zoológia, a Vivien A. Stefanova (7.D), ktorá súťažila v botanike. Okrem teoretických vedomostí sa hodnotí aj praktická časť (zostavenie herbáru,fotografií a zbierok živočíchov) a poznávanie predpísaných druhov rastlín a živočíchov. Najlepšie sa umiestnil Michal Kľuska, ktorý získal 3. miesto. Blahoželáme.
        • Vivien Antonova Stefanova

• súťažiaci
        • Matúš Lišiak

• súťažiaca

• 2. miesto
        • Matematická olympiáda · Okresné kolo · 2023/2024
        • Dňa 3.4.2024 sa v priestoroch ZŠ Klačno konalo Okresné kolo matematickej olympiády žiakov 6. – 8.
          ročníka. Našu školu úspešne reprezentovali Matúš Lišiak (7.E) a Filip Ondrejka (8.A), ktorí skončili vo svojej kategórii na krásnom 2. mieste. Blahoželáme!
        • Filip Ondrejka

• 2. miesto

• 1. miesto
        • Hviezdoslavov Kubín · Okresné kolo · 2023/2024
        • V utorok 26.3.2024 sa v priestoroch Katolíckej univerzity v Ružomberku uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. 70. ročník tejto postupovej súťaže sa niesol v znamením úspechu. V I. kategórii v prednese prózy zažiarila Ema Krajčiová z 3. E, ktorá sa umiestnila na výbornom 1. mieste. Emke srdečne blahoželáme a zároveň jej držíme palce v postupovom kole regionálnej súťaže Vajanského Martin!
        • Viktória Danišová

• 1. miesto
        • McDonald Cup - futbalový turnaj · Okresné kolo · 2023/2024
        • Dňa 21.3. sme odohrali okresné kolo vo futbalovom turnaji McDonald Cup. Našim prvostupniarom sa darilo veľmi dobre, keď turnaj s 3 víťazstvami a 1 remízou ovládli a umiestnili sa na 1.mieste. Zároveň sme postúpili do krajského kola, ktoré sa bude hrať v Martine. Žiačkám a žiakom gratulujeme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu školy. Držíme palce v ďalšom kole.